Kremy pod oczy

Kremy pod oczy

Kremy pod oczy to ważne kosmetyki, o których trzeba pamiętać w codziennej pielęgnacji. Wyróżniają je starannie skomponowane składy, odpowiadające na potrzeby delikatnej skóry w tej okolicy. W naszej ofercie znalazły się cenione produkty od znanych marek gabinetowych i dermokosmetycznych. Z nimi troska o piękny wygląd staje się przyjemna, a co najważniejsze efektywna. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Drogerii Europejskiej.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki pod oczy?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna. Ma ona nieco inną specyfikę oraz potrzeby niż pozostała części twarzy. Co ją wyróżnia? Niemal w ogóle nie ma gruczołów łojowych. Chroni ją jedynie niewielka ilość tkanki tłuszczowej. W okolicach oczu krążenie krwi i chłonki spowalnia. To również miejsce dość często poddawane różnym zabiegom, takim jak makijaż, a także późniejszy demakijaż. Wszystko to sprawia, że okolica oczu szybciej traci elastyczność, a zmarszczki pojawiają się stosunkowo wcześnie. Jednak dermokosmetyki pod oczy stanowią dobre zabezpieczenie przed procesami starzenia. Dodatkowo minimalizują już istniejące skutki uboczne upływu czasu.

Kremy pod oczy można stosować właściwie w każdym wieku. Tak naprawdę już nawet 20-latki mogą z nich korzystać. To ważny element profilaktyki anty-aging. Z kolei po 30. to już obowiązkowy element w kobiecej kosmetyczce.

Co wyróżnia dermokosmetyki pod oczy?

Spieszymy z wyjaśnieniem, dlaczego pod oczy nie aplikuje się tych samych kosmetyków, co na resztę twarzy. Otóż ze względu na opisaną wyżej specyfikę skóry w tym miejscu, nawet najlepszy, ale klasyczny krem, okazuje się zbyt mocny. Za to dermokosmetyki pod oczy mają precyzyjnie ustalone składy o odpowiednim stężeniu substancji. Cechuje je delikatne, lecz skuteczne działanie. Tego typu kosmetyki należy stosować codziennie dla uzyskania optymalnych rezultatów. Produkty z naszej oferty dobrze spisują się też pod makijażem.

Dermokosmetyki pod oczy o konkretnym działaniu

Do głównych zadań kremu pod oczy z pewnością zalicza się nawilżenie skóry. To główny czynnik wpływający na jej młody, zdrowy wygląd. Jednak już od 25 roku życia warto poszukiwać kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym. Powinny one zawierać kwas hialuronowy, witaminy (zwłaszcza E) oraz ekstrakty czy wyciągi roślinne. Przy regularnym stosowaniu minimalizują one widoczność płytkich zmarszczek, a przy tym poprawiają napięcie skóry. Bardzo duże znaczenie ma również funkcja ochronna. 

Co więcej, dużą popularnością cieszą się kojące i rozświetlające dermokosmetyki pod oczy. Pierwsza grupa doskonale niweluje oznaki zmęczenia, przynosząc ulgę np. po całym dniu spędzonym przed monitorem komputera. Z kolei formuły służące rozświetleniu skóry wokół oczu znakomicie radzą sobie z cieniami, pięknie rozjaśniając spojrzenie. Najlepiej sięgać po nie o poranku lub na specjalne okazje.

Dermokosmetyki pod oczy w wielu wariantach znalazły się w Drogerii Europejskiej. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu! Chętnie doradzimy w wyborze idealnego kremu.